Baner

     W Domu naszym, zwanym najczęściej Gajem, jest nas około 44. Podzieleni jesteśmy na grupy wychowawcze. W części socjalizacyjnej znajdują się trzy grupy - dziewcząt, chłopców i koedukacyjna, gdzie przebywają najmłodsze dzieci. W części interwencyjnej funkcjonuje jedna grupa koedukacyjna licząca 14 osób. Każda grupa zajmuje jedno piętro, na którym znajdują sie wszystkie pomieszczenia grup (sypialnie, pokój dzienny z aneksem kuchennym, hol, łazienki). Samodzielnie w grupach przygotowujemy kolacje oraz różne uroczystości (urodziny, imieniny itp.). Każda z grup prowadzona jest przez wychowawców obu płci. Od września 2000 r. do września 2012 r. funkcjonowała u nas tzw. „grupa usamodzielnienia”. Ideą tej grupy było przede wszystkim wyjście naprzeciw dorastającej młodzieży oraz lepsze przygotowanie jej do samodzielnego życia. W miejscu, gdzie istniała przez ostatnich 7 lat (do września 2012 r.), tj. w budynku przy ulicy Grudziądzkiej 161, powstał rodzinny dom dziecka.

(2013-10-15)
Nowe "Centrum"
Od dnia 14 lutego 2013 r. w wyniku przekształcenia powstało nowe Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Młody Las"
(2014-01-07)
Podziękowanie dla EDF Toruń S.A.
W dniu 20 grudnia ubiegłego roku nasi wychowankowie otrzymali prezent świąteczny od firm EDF Toruń S.A. w postaci 15 000 zł. Bardzo się cieszymy, że nasi wychowankowie otrzymali tak duże wsparcie.
(2015-01-01)
Podziękowanie dla darczyńców. Dzięki za prezenty!
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy pamiętali o nas w okresie Świąt Bożego Narodzenia i tak hojnie nas obdarowali.
Copyrigtht © Dom Dziecka Młody Las | design: studiobrando.pl | programowanie : intertom.pl