Baner

    W Domu przy ul. Sienkiewicza 12/Krasińskiego 74, zwanym często Gajem, może mieszkać obecnie do 44 wychowanków. Jest nas jednak znacznie mniej, co sprawia, że jest tu spokojniej i przytulniej. W Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 dla 30 wychowanków podzieleni jesteśmy na grupy wychowawcze - dziewcząt, chłopców i koedukacyjną, gdzie przebywają najmłodsze dzieci. Każda grupa zajmuje jedno piętro, na którym znajdują się wszystkie pomieszczenia grup (sypialnie, pokój dzienny z aneksem kuchennym, hol, łazienki). Samodzielnie w grupach przygotowujemy kolacje oraz różne uroczystości (urodziny, imieniny itp.). Każda z grup prowadzona jest przez wychowawców obu płci. W Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 2 (interwencyjnej) mieszka 14 wychowanków.
Od września 2000 r. do września 2012 r. funkcjonowała u nas tzw. „grupa usamodzielnienia”. Ideą tej grupy było przede wszystkim wyjście naprzeciw dorastającej młodzieży oraz lepsze przygotowanie jej do samodzielnego życia. W miejscu, gdzie istniała przez ostatnich 7 lat (do września 2012 r.), tj. w budynku przy ulicy Grudziądzkiej 161, powstał rodzinny dom dziecka.

W budynku przy ul. Bydgoskiej 74 funkcjonuje Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 3 dla 30 wychowanków, natomiast przy ul. Donimirskiego 4 mieści się Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 4 dla 30 najmłodszych dzieci oraz małoletnich matek z dziećmi.

(2016-09-12)
Książka o naszej historii
Książka o naszej historii
Copyrigtht © Dom Dziecka Młody Las | design: studiobrando.pl | programowanie : intertom.pl